Mistrzyni Województwa Pomorskiego w pchnięciu kulą

2011-06-01 08:07:17

Na ten moment uczennica Gimnazjum w Liniewie Joanna Zabrocka czekała trzy lata.

XII Gimnazjalne Mistrzostwa Lekkoatletyczne Województwa Pomorskiego, które odbyły się 25.05.2011r. w Chojnicach zakończyły się sukcesem dla Joanny Zabrockiej, uczennicy klasy III b z naszego gimnazjum,  która zajęła 1 miejsce w pchnięciu kula z wynikiem 12,14m. Aśka  jako uczennica klasy pierwszej została zauważona przez opiekuna, że jej warunki fizyczne idealnie nadają się do trenowania tej dyscypliny sportu, już w pierwszym roku zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich i tam zajęła 12 miejsca. W następnym roku było jeszcze lepiej, ponieważ zajęła 6 miejsce systematycznie poprawiając technikę i siłę, co się przekładało na coraz dalsze pchnięcia. No i w końcu dzięki ciężkiej pracy na treningach przez te trzy lata na zakończenie gimnazjum przyniosła dumę swojej Szkole i Gminie w Liniewie zostając najdalej pchającą kulomiotką w województwie pomorskim w roku szkolnym 2010/2011, której wszystkie cztery próby dawały pierwsze miejsce. Warto nadmienić, że dziewczyna nie tylko walczyła z odległością, ale też z bólem pleców, który ja nękał podczas startu. Na szczęście jest twardą zawodniczką, która walczyła do końca, co zasługuje na dodatkowe uznanie. Jej rekord życiowy ustanowiony 09.05. w Lipuszu na Zawodach Powiatowych wynosi 12,76m. Podczas wojewódzkich zawodów „Dysk Pomorski” Joanną zainteresował się trener z Chojnic i obecnie jest klubową zawodniczką MKS Chojniczanka 1930 Chojnice i już podczas Mityngu Otwarcia Sezonu KPZLA 29.04.2011r. w Bydgoszczy pchnęła kulą na odległość dającą jej minimum do udział w Mistrzostwach Polski Juniorów. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki!!!

Galeria zdjęć