Maluch też pomocny

2011-06-25 14:49:45

Dnia 13 czerwca 2011 r. w naszej szkole miała miejsce realizacja programu nauczania w zawodzie pracownik socjalny w wykonaniu studentek II roku Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Gdańsku pt. „Maluch też pomocny – organizacja zajęć z pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w klasie II Szkoły Podstawowej w gminie Liniewo”. Autorkami projektu są: Bożena Wardyn, Katarzyna Knopik i Małgorzata Janik.

W pierwszym bloku projektowym drugoklasistów odwiedził Policjant
z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Dzieciom zostały przekazane cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego (przechodzenie przez jezdnię, jazda rowerem), bezpieczne kąpieliska, zachowanie się w stosunku do obcych osób, podstawowe zasady pierwszej pomocy (pozycja boczna bezpieczna, podstawowe telefony alarmowe, w tym WOPR).

W drugim bloku projektowym uczniowie zostali zapoznani z apteczką pierwszej pomocy. Obejrzeli filmik połączony z quizem dotyczący bezpiecznego poruszania się dzieci na drodze. Każde dziecko zostało uhonorowane dyplomem za uczestnictwo w projekcie oraz słodyczami od sponsorów. Galeria>>>