Próbny egzamin gimnazjalny

2011-12-07 14:43:22

W dniu dzisiejszym 44 uczniów z klas trzecich od rana przystąpiło do próbnego egzaminu gimnazjalnego. Dziś były przedmioty humanistyczne, jutro matematyczno-przyrodnicze, a pojutrze języki obce. Od tego roku szkolnego egzamin przeprowadzany jest według zmienionej formuły. Wyodrębniono osobno prace z języka polskiego i matematyki. W przyszłości pozwoli to na obserwację postępów w nauce tych przedmiotów. Ponadto uczniowie mogli wybierać do zdawania język oraz poziom (podstawowy i rozszerzony) na jakim chcieliby go zdawać.

Wśród proponowanych odpowiedzi na karcie pojawiły się dotąd niespotykane możliwości wyboru: fałsz (F) i prawda(P) w różnej konfiguracji.  Nowością było również samodzielne kodowanie pracy. Czynność tę dotąd wykonywał Zespół Nadzorujący.

Wszystko to ma na celu przećwiczenie procedur postępowania oraz zasad organizacji i przebiegu tego bardzo ważnego egzaminu, aby w kwietniu nic nie zaskoczyło już zdających.(zw) <Galeria zdjęć>