Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Polskiej

2012-03-18 11:41:43

16 marca 2012 odbył się Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Polskiej. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Do konkursu przystąpiło  dwudziestu czterech uczestników, którzy wcześniej zwyciężyli w klasowym etapie.

Przepiękne dekoracje przygotowane przez panią Bożenę Karczyńską podkreśliły niezwykłą atmosferę konkursu.  Jury w składzie: Wiesława Barańska, Felicja Wojewska, Bożena Karczyńska oraz Weronika Navus  - Wysocka zwróciło uwagę na bardzo dobre przygotowanie uczestników i wysoki poziom artystyczny prezentowanych recytacji.  Po wyczerpujących naradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Laureatkami  kategorii klas I-III  zostały uczennice przygotowane przez panią  Iwonę Borowicką . Pierwsze miejsce zajęła  Monika  Jurczak, która przedstawiła piękną interpretację wierszy Jana Brzechwy ,,Grzyby” oraz Agnieszki Frączek ,,Całuski i buziaczki”. Zdobywczynią drugiego miejsca była Dominika Gołuńska, która  zaprezentowała poezję Doroty Gellner „Smok” i  Jana Brzechwy „Sum”. W kategorii klas IV-VI laureatką pierwszego miejsca została Dominika Jurczak- uczennica klasy VI, przygotowana przez panią Weronike Navus – Wysocką. Dziewczynka zachwyciła jury w interpretacji wierszy Danuty Wawiłow „ Wędrówka” i Doroty Gellner „Przyjęcie”. Drugie miejsce zajął Tomasz Wojewski -  uczeń, nad którym opiekę sprawowała pani Wiesława Barańska. Chłopiec zaprezentował fragment  prozy Pawła Beręsewicza „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” oraz wiersz  Doroty Gellner „ Przyjęcie”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Cieszymy się z tak wielkiego zainteresowania poezją naszych uczniów. Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym, gminnym etapie konkursu w Wysinie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.(wnw) <Galeria zdjęć>