Gminny Konkurs Recytacji Poezji Polskiej

2012-03-30 09:53:11

Dnia 27 marca 2012 roku odbył się Gminny Konkurs Recytacji Poezji Polskiej. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca szkolnych etapów zaprezentowali swoje umiejętności w Szkole Podstawowej w Wysinie. Do turnieju przystąpili uczniowie z Garczyna, Głodowa, Wysina i Liniewa.

W  kategorii klas I-III naszą placówkę reprezentowały: Dominika Głuńska, która przedstawiła wiersz J. Brzechwy „Sum” oraz D. Gellner „Smok”, druga uczennica- Monika Jurczak zaprezentowała utwór A. Frączek „Całuski i buziaczki” oraz J. Brzechwy „Grzyby”.  Przedstawicielką klas IV-VI była Dominika Jurczak, uczennica wyrecytowała poezję D. Wawiłow ,,Wędrówka” i D. Gellner ,,Przyjęcie”. Drugi reprezentant tej kategorii - Tomasz Wojewski przedstawił swoje umiejętności w utworze          ks. Jana Twardowskiego ,,W klasie” oraz fragmencie prozy P. Beręsiewicza ,,Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek?”

Poziom wszystkich uczestników był bardzo wysoki. Jury było pod ogromnym wrażeniem kunsztu deklamacyjnego recytatorów. Ostatecznie w kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Monika Jurczak, drugie miejsce przyznano również naszej reprezentantce- Dominice Gołuńskiej. Tomasz Wojewski zajął zaś drugie miejsce w swej kategorii wiekowej.

Monika Jurczak i Tomasz Wojewski zaprezentują swe umiejętności recytatorskie w Powiatowym Konkursie Recytacji Poezji Polskiej, który odbędzie się 05 kwietnia 2012 w Kościerzynie. Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów.(wnw) <Galeria zdjęć>