Spotkanie z policjantem w kl. 0 - I

2012-10-29 19:55:05

W dniu 22 października dzieci z oddziału zerowego i klasy I odwiedził niezwykły gość: pan policjant .

Pan policjant opowiedział dzieciom jak wygląda i na czym polega jego praca. Zaprezentował swój mundur oraz podręczny sprzęt każdego policjanta. Największym zainteresowaniem maluchów cieszyły się kajdanki oraz policyjna pałka. Dzieci zasypały gościa pytaniami, chciały wiedzieć wszystko: jak się ściga przestępców, ile psów jest wytresowanych, jakie wykonują zadania, czym się je karmi, itp. Pan policjant bardzo dokładnie odpowiadał na każde pytanie.

Funkcjonariusz opowiadał dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz o jakich przepisach drogowych trzeba wtedy pamiętać. Dzieci ze skupieniem wysłuchały cennych informacji dotyczących ograniczonego zaufania do obcych osób lub zwierząt, oraz sposobów obrony przed złym psem. .

Po spotkaniu żaden sześciolatek i pierwszoklasista nie będzie obawiał się spotkania z policjantem. Teraz każdy maluch już wie, że policjant jest osobą, która chętnie służy pomocą. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.(ib) <Galeria zdjęć>