Śluby panieńskie - w gimnazjum

2013-02-05 10:49:14

W czwartek 24 stycznia br. sala gimnastyczna naszej szkoły ponownie wypełniła się po brzegi. Tego dnia, już po raz czwarty gimnazjaliści pod „opiekuńczym okiem” nauczycieli uczących j. polskiego: pani Wiesławy Barańskiej i pana Wojciecha Figla, przygotowali kolejne przedstawienie. Swoja przygodę z teatrem rozpoczęli wystawiając w 2008 roku „Ożenek” Mikołaja Gogola, a  w kolejnych latach wybory padały na komedie A. Fredry. Po spektaklach: „Zemsta” , „Damy i huzary” uczniowie tym razem wystawili sztukę  „Śluby panieńskie”. Jak zwykle na gościach duże wrażenie zrobiła scenografia. Zadbano tu najdrobniejsze szczegóły. Całości dopełniło odpowiednie oświetlenie oraz nagłośnienie spektaklu, co pozwoliło osiągnąć atmosferę  sali teatralnej. Gra naszych aktorów przyjęta została bardzo entuzjastycznie, publiczność reagowała spontanicznie brawami na wypowiadane kwestie. Na zakończenie, jak zwykle nie żałowano braw. W przedstawieniu udział wzięli: Michalina Żygowska, Natalia Richter, Wiktoria Richert, Krystian Potulski, Marek Borkowski, Sergiusz Koprek oraz Julian Wakuliński.

Kolejny raz udało nam się przygotować przedstawienie, które w wielu opiniach stało na bardzo wysokim poziomie. Przedstawienia przygotowane przez uczniów,  powoli wpisują się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszej gminy i przez wielu jej mieszkańców oczekiwane są z  niecierpliwością. Już ciekawi jesteśmy następnych przedstawień. (zw) <Galeria zdjęć>