Spotkanie z mistrzem olimpijskim

2013-02-05 21:51:33

W czwartek – 31 stycznia 2013 r. uczniowie z klasy V w ramach pomorskiego Projektu Edukacji Morskiej spotkali się z mistrzem olimpijskim. Do spotkania z popularnym żeglarzem Mateuszem Kusznierewiczem  nikogo  nie trzeba było namawiać.  Uczniowie z  zaciekawieniem słuchali opowieści mistrza, chętnie zadawali mu pytania i brali udział w sportowych zmaganiach.

W ramach spotkania odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli też okazję dowiedzieć się jak skonstruowany jest jacht regatowy. Sporym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania cieszyła się również zabawa z symulatorem ciągnięcia liny. Wiele radości wywołało wśród uczestników wspólne śpiewanie szant. Tę nietypową lekcję żeglarstwa, która odbyła się w Zespole Szkół w Starych Polaszkach zorganizowała Fundacja Navigare Mateusza Kusznierewicza.

To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci i z niecierpliwością czekamy już na kolejne. (es) <Galeria zdjęć>