gminny konkurs recytatorski

2013-03-15 10:00:15

14 marca 2013 odbył się Gminny Konkurs Recytacji Poezji Polskiej. W eliminacjach wzięło udział piętnastu uczestników ze szkół podstawowych z Wysina, Głodowa, Garczyna oraz Liniewa.

Gminne eliminacje oficjalnie otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysinie pan       Karol Ducher, który powitał zaproszonych gości, jury, nauczycieli i uczniów.

Repertuar, z jakim występowali uczestnicy konkursu był bardzo ciekawy. Złożyły się na niego zarówno wiersze, jak i fragmenty prozy. Ich tematyka okazała się bardzo różnorodna i bliska dzieciom. Przy ocenie recytacji brano pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny.

Tegoroczne jury w składzie: Katarzyna Pałubicka – nauczycielka SP Wysin, Irena Bałachowska– kierownik Biblioteki w Wysinie, Wanda Kwiatkowska – emerytowana nauczycielka, Weronika Navus – Wysocka – polonistka SP w Liniewie było zachwycone wysokim poziomem artystycznym młodych recytatorów. Komisja przyznała 3 punktowane miejsca i 2 wyróżnienia w obu przedziałach wiekowych. Jej werdykt przedstawia się następująco:

Kategoria klas I - III

I miejsce – Martyna Holc ze Szkoły Podstawowej w Wysinie,

II miejsce –Igor Piwowarczyk ze Szkoły Podstawowej w Liniewie,

III miejsce –Aleksandra Bielawska ze Szkoły Podstawowej w Głodowie,

wyróżnienie –Katarzyna Staroszczyk ze Szkoły Podstawowej w Liniewie,

wyróżnienie –Wiktoria Wiecka ze Szkoły Podstawowej w Garczynie,

Kategoria klas I V- VI

I miejsce – Wiktoria Golnau ze Szkoły Podstawowej w Wysinie,

II miejsce – Marika Dyks ze Szkoły Podstawowej w Liniewie,

III miejsce – Marta Bielawska ze Szkoły Podstawowej w Głodowie,

wyróżnienie – Tomasz Wojewski ze Szkoły Podstawowej w Liniewie,