WARSZTATY EDUKACYJNE pt. „ Wisłą do Gdańska ”

2013-04-27 12:50:14

Uczniowie klasy V w ramach realizacji projektu Złap wiatr w żagle pomorskiej wiedzy wzięli udział w wyjazdowych warsztatach edukacyjnych edukacji morskiej. Zajęcia odbyły się 17 kwietnia 2013 r w GOK w Sulęczynie.  W ramach zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „ Wisłą do Gdańska ”, która poszerzyła ich wiedzę na temat budowy statków, portów, transportu wodnego dawniej i dziś w Polsce.

Po obejrzeniu prezentacji uczniowie zostali podzieleni na grupy i brali udział w zajęciach praktycznych - przeprowadzali doświadczenia dotyczące pływalności statków, budowali makietę portu, stosując poznane na warsztatach jego elementy: pirsy, doki, mola, falochrony  itp.

Po smacznym obiedzie odbył się qwiz, mający na celu utrwalenie zdobytej wiedzy z zakresu tematyki morskiej. Bogatsi o nowe wrażenia i wiedzę szczęśliwie wrócili do domów.(gp) <Galeria zdjęć>