List od Wiosny 2014, - czyli kilka słów o konkursach wiosennych

2014-04-01 09:33:13

W pierwszych dniach marca tego roku odebraliśmy list adresowany do grupy sześciolatków oraz uczniów klas 1-3. Jak się później okazało adresatką tego listu była Wiosna 2014 , która właśnie w tej formie prosiła naszych wychowanków o wykonanie  dwóch zadań. Pierwsze zadanie polegało na zaprojektowaniu dla Wiosny  nowej kreacji, gdyż jak sama stwierdziła - od roku nie miała  kontaktu z nowymi trendami w modzie.

W zadaniu drugim Wiosna poprosiła dzieci o uruchomienie  wyobraźni literackiej i napisaniu opowiadania zaczynającego się od słów:  „ Niedawno śniło mi się, że spotkałam (- em) Wiosnę ...”

Dzieci przystąpiły do tych konkursów z ogromnym zapałem i zaangażowaniem.  Ich  pomysłowość, różnorodność technik  i wyobraźnia  twórcza  mile nas zaskoczyła. Ogromna większość prac konkursowych wyróżniała się pięknem i oryginalnością, dlatego komisja miała ogromny problem z wyborem prac „najlepszych.”

A oto wyniki:

W konkursie plastycznym wyróżnienia zdobyli: Zuzia Zabrocka, Małgosia Żabińska, Patrycja Gołuńska ( z grupy sześciolatków); Jakub Żakowski, Aurelia Talaśka, Paweł Kulas ( z klasy pierwszej); Wanesa Szmit, Mateusz Żabiński, Patrycja Krefta (z klasy drugiej ); Klara Kalinowska, Karolina Torłop, Paulina Richert ( z klasy trzeciej).

W konkursie literackim wyróżnienia zdobyli: Dawid Cygert i Julia Kasprzak  z klasy pierwszej; Małgosia Kalinowska i Bartek Lempart z klasy drugiej oraz Zuzanna Wolak i Dominik Żakowski z klasy trzeciej. Gratulujemy zwycięzcom.

Dziękujemy Rodzicom za ufundowanie  nagród.(ep) <Galeria zdjęć>