Konkurs Recytacji Poezji Polskiej w szkole podstawowej

2014-04-28 11:25:39

Jak co roku o tej porze w naszej szkole (13 marca 2014 r.) odbył się Konkurs Recytacji Poezji Polskiej. Nad prawidłowością przebiegu imprezy czuwała komisja w składzie: p. Wiesława Barańska (przewodnicząca), p. Bożena Karczyńska, p. Felicja Wojewska oraz p. Ida Czaja.    Scenografię przygotowała p. W. Barańska przy pomocy p. A. Werczyńskiej.

Uczniowie przedstawiali wiersze w dwóch kategoriach: 1) klasy I – III, 2) klasy IV – VI. W pierwszej kategorii brało udział siedmioro uczniów. Zwycięzcami okazali się chłopcy, którzy byli bezkonkurencyjni. Pierwsze miejsce zajął Dorian Bielawski z klasy I z utworami D. Gellner pt. „Przyjęcie” oraz T. Śliwiaka „Zakochana żaba”. Na drugim miejscu podium znalazł się uczeń klasy II – Igor Piwowarczyk recytujący „Suma „ J. Brzechwy i „Kaloryfer” H. Niewiadomskiej. Klasy IV – VI reprezentowało ośmioro uczestników. Komisja po długich obradach wyłoniła zwycięzców: pierwsze miejsce zajęła Dominika Gołuńska z klasy V. Oczarowała wszystkich utworem A. Frączak „Psi arystokrata”, a zwłaszcza monologiem M. Terlikowskiej „Ziółko”. Na drugim miejscu znalazła się Kaja Engler z klasy V recytująca wiersz H. Niewiadomskiej „Kropka” oraz Z. Miszczaka „Dziadek i mucha”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy konkursu nagrody rzeczowe.

Recytacja utworów polskich poetów dostarczyła wszystkim sporo wzruszeń. Publiczność jak zwykle dopingowała swoim faworytom w bardzo kulturalny sposób.

Laureaci wzięli udział w eliminacjach gminnych Konkursu Recytacji Poezji Polskiej, który odbył się 19 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej im. ks. J. Sobisza w Wysinie. Reprezentanci naszej placówki zajęli trzecie miejsca w każdej kategorii: Igor Piwowarczyk oraz Dominika Gołuńska. Gratulujemy! (wb) <Galeria zdjęć>