2014-10-16 13:16:58

15 października pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Liniewie uczestniczyli w uroczystości przyjęcia do szkolnej społeczności. Przed ślubowaniem dzieci musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami w czterech dziedzinach życia: muzyki, miłości, mądrości i pracowitości. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą.

W dalszej części uroczystości ślubowały wypełniać szkolne obowiązki. Jednak największym przeżyciem dla pierwszaków był akt pasowania, podczas którego pan Dyrektor Zbigniew Werczyński za sprawą olbrzymiego ołówka przyjął dzieci do grona uczniów. Wszyscy pasowani otrzymali z rąk rodziców upominki: kuferek ze słodyczami i dyplom. Natomiast od starszych koleżanek i kolegów z klasy 2 i 3 – zakładki do książek.

Również rodzice pierwszoklasistów musieli złożyć obietnicę. Ślubowali, że będą wspierać swoje dzieci, chwalić je, pomagać im w nauce. Po części oficjalnej zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia. Na koniec wszyscy uczestnicy skorzystali ze słodkości przygotowanych przez rodziców.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości ślubowania. Osobne „DZIĘKUJEMY” składamy rodzicom, których wkład w przygotowanie imprezy jest nie do przecenienia.

Wszystkich pierwszoklasistów serdecznie witamy w murach naszej szkoły i życzymy wielu sukcesów. (jd i mf) <Galeria zdjęć>