Przygoda ze sztuką

2014-10-27 10:54:02

20 października 2014r.uczniowie klasy drugiej i trzeciej byli gośćmi Pomorskiego Centrum Edukacji Artystycznej w Gdańsku.

Po miłym powitaniu przez pana Tomasza Filarskiego dzieci podzielono na trzy grupy i przydzielono do instruktorów.Każda grupa uczestniczyła ( wymiennie) w warsztatach plastycznych, aktorskich i tanecznych.  Zajęcia trwały po jednej godzinie. Tu więc nie było czasu na nudę. Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość poznania i sprawdzenia się w trzech dziedzinach artystycznych. Na zajęciach malarskich dzieci wykonywały prace plastyczną za pomocą kilku technik. Podczas wykonywania tych prac widoczne były na twarzyczkach naszych uczniów niezwykłe emocje.  Zajęcia taneczne wymagały natomiast od dzieci sporo wysiłku oraz bardzo dobrej kondycji fizycznej J. Przyniosły im jednak ogromną porcję  radości i zadowolenia. Trzecią formą zajęć były warsztaty aktorskie .Na nich dziewczynki i chłopcy  mieli  możliwość wyrażenia „innego siebie.” Ojjjjj, sporo mamy prawdziwych aktorów wśród naszych uczniów !!!!

Wszystkie zajęcia prowadzone były w sposób profesjonalny. Organizując wyjazd skorzystałyśmy z projektu współfinansowanego  ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Dziękujemy  koordynatorowi powiatu kościerskiego pani Ewie Filipskiej  za wszelkie informacje dotyczące możliwości zorganizowania tej imprezy  oraz Rodzicom za zasponsorowanie środków finansowych na dojazd. (EP,IB) <Galeria zdjęć>