Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

2010-02-12 08:55:43

4.02.2010r. odbył się I Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej w Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu. W przeglądzie piosenek wzięli udział soliści i zespoły wokalne ze szkół podstawowych (kl. IV-VI) oraz gimnazjów z terenu całego powiatu kościerskiego (ok. 30 występów). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV (Aleksandra Białas, Maciej Błędzki, Małgorzata Borowicka, Dominika Jurczak, Dajana Borowicka, Agnieszka Michalewicz, Marta Łuczkiewicz, Klaudia Szreder, Miłosz Talaśka, Weronika Ginter). Zaśpiwali piosenkę „It’s magic” Seleny Gomez a na perkusji grał Maciej Błędzki.

Uczniowie gimnazjum (Piotr Figiel, Joanna Łankowska, Joanna Barańska, Dorota RAmbowka, Justyna Szałajda, Weronika Pobłocka, Dominika Knitter, Karolina Pielak, Justyna Szałajda, Dominika Nowakowska, Anna Libera) zaśpiewali dwi piosenki „Mamma mia” zespołu Abba i „I’m yours” Jasona Mraz

Wszyscy uczestnicy przeglądu byli utalentowani muzycznie i językowo, widownia bardzo spontanicznie reagowała podczas prezentacji różnorodnych angielskich czy niemieckich utworów muzycznych

Wielkim sukcesem okazał się występ zespołu z naszego gimnazjum, ponieważ zajął on I miejsce w kategorii zespołu wokalnego. Także uczniowie klasy IV a mogą być dumni z zajęcia II miejsca w kategorii zespołu wokalnego.

Zespoły do konkursu przygotowała Beata Szwedek – nauczycielka j. angielskiego i Alicja Werczyńska – nauczycielka muzyki.

Film Galeria zdjęć