KONKURS RECYTACJI POEZJI POLSKIEJ

2010-03-05 12:20:52

„Poezja to prawda duszy i dla wszystkich może być jednakowo dostępna”- to zdanie było mottem szkolnego etapu Konkursu Recytacji Poezji Polskiej, który odbył 2 marca 2010 r. się w naszej szkole podstawowej. Po raz kolejny mieliśmy okazję do obcowania z literaturą polską w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej

Uroczystą atmosferę podczas recytacji utworów podkreślało nastrojowe wnętrze w blasku świec- sala „Ratuszowa” w piwnicach naszego budynku oraz piękna scenografia przygotowana przez panie- Felicję Wojewską, Bożeną Karczyńską i Wiesławę Barańską. Publiczność, czyli uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem słuchała młodych artystów oraz żywo reagowała na dowcipne teksty.

Pierwsza grupa wykonawców to dziesięcioro uczniów klas nauczania początkowego. Recytacja naszych uroczych młodych artystów była na bardzo wysokim poziomie, dlatego jury dopiero po długich debatach wyłoniło zwycięzców. Laureatkami zostały uczennice klasy III – Kasia Szałajda i Kamil Szreder, przygotowani przez panią Marlenę Figiel. Następnie swój kunszt deklamowania prezentowała grupa młodzieży (12 uczestników) klas IV-VI. I tym razem komisja miała trudny orzech do zgryzienia. Zwyciężyły dziewczynki z klasy IVa – Marta Łuczkiewicz oraz Klaudia Szreder, nad którymi pieczę sprawowała pani Weronika Navus- Wysocka.

Chwile z poezją polską zawsze są okazją do zaszczepienia w młodych ludziach potrzeby kontaktu z polskim dziedzictwem kulturowym, do uwrażliwienia na piękno języka ojczystego, do zwracania uwagi na wartości inne niż materialne. Nasi uczniowie lubią poezję i dzięki udziałowi w konkursie recytacji okazuje się, że ci mali artyści chcą coś w życiu osiągnąć. Trzymamy za Was kciuki w kolejnych etapach konkursowych…

Galeria zdjęć