Święto matematyki

2010-03-23 10:09:29

18 marca 2010 roku kolejny już raz odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”. W konkursie wzięło udział 27 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wyboru. Za dobrą odpowiedź można było uzyskać od 1 do 4 punktów, a za złą stracić 25% wartości zadania. Tak więc „strzelanie” na chybił-trafił z pewnością nie opłacało się. Zadania jak zwykle były nietuzinkowe i zmierzenie się z nimi sprawiło uczniom ogromną satysfakcję.

Najmłodszą uczestniczką konkursu była Monika Jurczak z 1 klasy szkoły podstawowej, która wystartowała w kategorii „Kangurek”.

Wśród uczestników było kilku „weteranów”, którzy uczestniczyli we wszystkich edycjach konkursu (oczywiście tylko tych, które odbywały się w czasie, gdy byli oni uczniami naszej szkoły).

Teraz należy uzbroić się w cierpliwość – wyniki konkursu poznamy dopiero w drugiej połowie maja.

Galeria zdjęć