ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Gminny Konkurs Recytacji Poezji Polskiej

2010-03-23 10:13:09
Zdjęcie

Dnia 8 marca 2010 roku odbył się Gminny Konkurs Recytacji Poezji Polskiej. Zwycięzcy szkolnych etapów zaprezentowali swoje umiejętności w Szkole Podstawowej w Wysinie. Tegoroczny konkurs zgromadził 15 uczestników, którzy zmagali się w dwóch kategoriach – nauczanie początkowe oraz szkoła podstawowa.

Wśród uczniów nauczania początkowego naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Szałajda, recytowała wiersz J. Brzechwy Samochwała oraz fragment prozy O. Hejna Zaczarowana babcia, natomiast Kamil Szreder przedstawił swoje umiejętności recytatorskie w wierszach J. Brzechwy Sum i Żuk.

Przedstawicielkami szkoły podstawowej były: Marta Łuczkiewicz, która recytowała wiersze A. Fredro Małpa w kąpieli i D. Wawiłow A jak będę dorosła. Drugą uczennicą była Klaudia Szreder, która zaprezentowała się w wierszach Łochokiej Rak – czupirak i rybka złośnica oraz D. Wawiłow Moja siostra królewna.

Poziom występu uczestników z roku na rok jest coraz wyższy . Jury w składzie: Honorata Rutkowska (SP Garczyn), Joanna Eron (SP Głodowo), Sylwia Błędzka (SP Wysin) oraz Weronika Navus – Wysocka (ZO Liniewo) miało nie mały problem z wyłonieniem zwycięzców.

W kategorii nauczanie początkowe:

I miejsce:Kamil Szreder (ZO Liniewo)
II miejsce:Wiktoria Golnau (SP Wysin)
III miejsce:Patrycja Leszka ( SP Głodowo)

W kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce:Klaudia Szreder (ZO Liniewo)
II miejsce:Damian Brzeziński (SP Głodowo)
III miejsce:Marta Łuczkiewicz (ZO Liniewo)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Cieszymy się z tak wielkiego sukcesu naszych uczniów. Kamil Szreder i Klaudia Szreder będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie w Kościerzynie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier