Maszerują dzieci, maszerują…

2016-05-10 08:19:12

Czwartoklasiści w pierwszy ciepły weekend tej wiosny postanowili miło i zdrowo spędzić sobotnie przedpołudnie. Uczniowie wymaszerowali spod szkoły o 9.00. Droga prowadziła początkowo przez okoliczne pola i łąki. Uczniowie wsłuchiwali się w odgłosy przyrody, rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt. Gdy weszli na drogę gruntową musieli więcej uwagi zwrócić na bezpieczeństwo. Mimo, że była to pierwsza taka wędrówka tej klasy, trzeba przyznać, że uczniowie znakomicie sobie radzili pod każdym względem.

Po pokonaniu 5 kilometrów uczniowie dotarli do posesji pp. Kulas (rodziców Jasia). Tam czekało już przygotowane miejsce na ognisko oraz pyszny kompot rabarbarowy. Po posiłku czwartoklasiści (w dalszym ciągu pełni energii) grali w piłkę i krykieta , strzelali z łuku, walczyli na szable, rysowali kredą. Na koniec wizyty p. Anita poczęstowała uczniów drożdżówkami i lodami.

Ostatnim etapem spaceru była droga po dawnym torowisku. Gdy dotarliśmy do szkoły, okazało się, że trasa liczyła równo 9km. Jak na pierwszy spacer, całkiem pokaźny wynik. Kolejne spacery na pewno nastąpią, a na razie ogromne podziękowania składamy rodzicom Jasia. (sf) <Galeria zdjęć>