Pieszo przez gminę

2016-05-15 21:24:00

W dniu 7 maja 2016 r. odbył się rajd pieszy po drogach i bezdrożach Gminy Liniewo. Uczestnikami imprezy byli uczniowie klasy I „B”, którzy wędrówkę rozpoczęli w sobotę o godzinie 9.00 przed szkołą. Następnie ruszyli w drogę do Małego Liniewa, aby przesmykiem między Jeziorem Liniewskim i Sobąckim przez las przedostać się do Orla. Po krótkiej przerwie na tamtejszym placu zabaw wszyscy wyruszyli do Garczyna, gdzie rozpalili ognisko. Po przerwie na posiłek i krótkim plażowaniu, a pogoda temu sprzyjała, nastąpił ostatni etap rajdu – do Liniewa.

Tego dnia każdy uczestnik rajdu przeszedł blisko 19 kilometrów. Mimo zmęczenia humory dopisywały wszystkim i z pewnością nie była to ostatnia turystyczna impreza tych uczniów, a być może uda się im zachęcić innych do aktywnego spędzania wolnego czasu. (wf) <Galeria zdjęć>