Szachy w gimnazjum

2016-10-04 08:57:42

26 września 2016 r. odbyła się w naszej szkole I tura  I Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora ZO w Liniewie. Do konkursu zgłosiło się 14 uczniów: 6 z kl. IV-VI szkoły podstawowej oraz 8 z gimnazjum. Szachiści grali w dwóch kategoriach: kl.IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Pan Dyrektor Zbigniew Werczyński przywitał szachistów podkreślając walory królewskiej gry, a także dziękując wszystkim uczniom za przybycie. Uczniowie SP rozegrali po 2 rundy, a z gimnazjum 3 rundy. Podczas gry można było zaobserwować zarówno pełne skupienie i koncentrację uczestników jak i radość po wygranych pojedynkach. W pierwszej turze Turnieju uczniowie uzyskali następującą ilość punktów:

Szkoła podstawowa:

1.               Szymon Ziemian          4

2.               Dominik Żakowski       4

3.               Dominika Freitag          2

4.               Igor Piwowarczyk         2

5.               Szymon Żabiński          0

6.               Paulina Klawikowska   0

1.               Natalia Rekowska             6

2.               Wiktor Sarabon                 4

3.               Robert Freitag                   4

4.               Daniel Plat                        4

5.               Julia Ziemian                    3

6.               Szymon Paszylk                2

7.               Dominik Wojciechowski  1

8.               Szymon Muczyński          0

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na turę zimową  i wiosenną. Organizatorem turnieju była Maria Kurszewska.((mk) <Galeria zdjęć)