Z Einsteinem do Olsztyna

2010-05-17 13:45:42

22 i 23 kwietnia wybrani uczniowie z GP w ramach programu „Za rękę z Einsteinem” uczestniczyli w całkowicie darmowej wycieczce do Olsztyna. Zwiedzili Planetarium Olsztyńskie, Obserwatorium Astronomiczne, Muzeum piśmiennictwa w którym dowiedzieli się, jak tworzono pierwsze druki. Spacer z przewodnikiem po olsztyńskiej starówce zachwycił wszystkich,. Gdyż Olsztyn jest pięknym, zielonym miastem, otoczony siedmioma jeziorami. Była też okazja popatrzeć przez nowoczesny teleskop, co dzieje się na Słońcu jak również rzucić okiem na panoramę miasta. Niezwykłe wrażenie wywarł na wszystkich spacer po Kortowie- miasteczku akademickim, gdzie wiele tysięcy studentów na ok. 140 ha ma swoje uczelnie, akademiki, obiekty sportowe. Wielu uczniów, chciałoby tam w przyszłości studiować.

Galeria zdjęć