Szkolne jasełka 2016

2016-12-30 10:59:33

Tradycyjnie w ostatnim dniu nauki przed przerwa świąteczną, uczniowie naszej szkoły przygotowali szkolne Jasełka. Tym razem w tradycyjnej formie. Z dużym zaangażowaniem w postacie biblijne wcielili się uczniowie z klasy 2a gimnazjum, przedstawiając zebranym na Sali gimnastycznej uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz zaproszonym gościom historię narodzin Jezusa.

Wcześniej, połączone Samorządy Szkolne (ze szkoły podstawowej i gimnazjum) zaprosiły uczniów ze wszystkich klas do wzięcia udziału w przeglądzie kolęd i piosenek świątecznych. Każda z klas przygotowała i wykonała jeden utwór o tematyce świątecznej, prezentując przy tym bogata oprawę choreograficzną…  Wszyscy wykonawcy otrzymali burzę oklasków, a obecni na sali uczniowie często włączali się do wspólnego śpiewania. Tak rozśpiewane klasy udały się do „swoich” sal na klasowe wigilie z wychowawcami, po których spotkali się ponownie na szkolnych Jasełkach.

Po występach dyrektor wręczał uczniom, ufundowane przez Rady Rodziców z poszczególnych szkół, nagrody za zwycięstwo w etapach szkolnych konkursów, organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Na zakończenie dyrektor oraz zaproszeni goście złożyli uczniom świąteczne życzenia, z prośbą o przekazanie ich swoim rodzicom i opiekunom. I tak w  nastroju świątecznym uczniowie rozeszli się do domów na przerwę świąteczną, która zgodnie z kalendarzem roku szkolnego trwać będzie do 30 grudnia br.(zw) <Galeria zdjęć>