Wyniki „Dyktanda (nie tylko) dla Mistrzów”

2017-03-07 07:24:46

14 grudnia 2016 r.  dwanaścioro dzieci z klas II-III naszej szkoły wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego „Dyktanda (nie tylko) dla Mistrzów”. Celem zawodów ogłoszonych przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie było praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej. Ortograficzne zmagania trwały 60 minut, a w całym kraju przystąpiło do nich 1702 uczestników. Maksymalnie można było uzyskać z testu 130 punktów. Średni wynik ogólnopolski wyniósł 103 punkty. Pomimo dużej konkurencji nasi uczniowie zdobyli aż 4 wyróżnienia. Najlepiej z testem w naszej szkole poradził sobie Paweł Kotas z kl. III b, który uzyskał 122 punkty i zajął 9 miejsce wśród wszystkich piszących. Wyróżnione miejsca zdobyli również: Wojciech Chamier-Gliszczyński z kl. III a (118 pkt i 13 miejsce), Patrycja Gołuńska z kl. III a (117 pkt i 14 miejsce) oraz Nikola Pstrong z kl. III a (116 pkt i 15 miejsce). Dyplomy uznania otrzymali: Milena Graczyk, Julia Dargacz, Nikola Truszczyńska, Zuzanna Zabrocka, Zuzanna Peek, Jakub Olszewski, Maja Majewska i Zuzanna Dalecka.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.(jd) <Galeria zdjęć>