Młodzież z Dębnicy Kaszubskiej w Liniewie

2017-03-09 12:05:45

Ogromne emocje w opowiadaniach o wspólnych przeżyciach, w podtrzymywaniu znajomości poprzez internet, w oczekiwaniach na kolejne wspólne przygody, no i wreszcie!....przyjazd przyjaciół z Dębnicy Kaszubskiej do Liniewa, do naszej szkoły!

24 - 25 lutego odbył się w naszej szkole kaszubski biwak dla młodzieży liniewskiej i gości z Dębnicy Kaszubskiej.

Podczas powitań, pan dyrektor Zbigniew Werczyński  w ciepłych słowach życzył wszystkim uczestnikom miłych wrażeń z pobytu w szkole oraz o zadbanie jak o własny dom  pomieszczeń nam  udostępnionych.

Wspólnie przemierzaliśmy mroki kaszubskiej mitologii, poznawaliśmy imiona duchów z dawnych wierzeń Kaszubów; wspólnie spędzaliśmy czas na zabawach z piłką, rozmowach, tańcach (także ostatnio poznanej przepięknej belgijki) i innych rekreacjach, które podyktowała wyobrażnia.

Wspaniałe i bardzo pouczające zajęcia przeprowadziła z nami pani redaktor "Radio Kaszebe" Anna Dziemińska - Cupa. Ćwiczyliśmy słownictwo kaszubskie związane z prowadzeniem dziennika radiowego, poznawaliśmy trudy przygotowania wywiadu, mieliśmy możliwość wyrażenia swojej myśli na forum.

Czas pędzi jak rakieta, gdy się go spędza z przyjaciółmi w serdecznej atmosferze, a gdy nadchodzi pożegnanie, pozostaje trochę żalu, ale przede wszystkim pozytywne doznania ipewność, że nasza znajomość się nie kończy i że przed nami jeszcze wiele wspólnych przygód, biwaków, wycieczek. A kultura kaszubska która nas połączyła pozostanie  rakietą naszego rozwoju i kształtowania naszych charakterów...(ic) <Galeria zdjęć>