Z wizytą w Teatrze Miniatura

2017-04-10 14:00:10

W miniony czwartek 6 kwietnia uczniowie klas I- III wyjechali do "Teatru Miniatura" w Gdańsku na spektakl pt.: "Zostań przyjacielem". Dzieciom towarzyszyły jak zwykle ogromne emocje, ponieważ sztuka teatralna, którą mogą oglądać na żywo przenosi je w inny "zaczarowany" świat. "Zostań przyjacielem" to muzyczna opowieść o historii przyjaźni pingwinki Pinii, która uciekła z zoo i żółwia Franciszka porzuconego przez właścicielkę. Pinia i Franciszek spotykają się przypadkiem i przeżywają wiele zabawnych, a czasem groźnych przygód. Po drodze spotykają nawet duchy kaszubskich lasów. Na przykładzie nietypowej przyjaźni „Zostań przyjacielem” pokazuje, że jej istotą jest wzajemna akceptacja różnic i bezwarunkowe wsparcie. Spektakl pokazuje nam także inną stronę- to abyśmy szanowali zwierzęta i stali się nie tylko ich właścicielami ale również przyjaciółmi. Była to niezwykła lekcja, która dała uczniom moc wrażeń.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i pomoc przy wyjeździe.(ib,pp) <Galeria zdjęć>