Ekologiczne porady Czerwonego Kapturka

2017-04-27 07:37:52

25 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie ekologiczne dla uczniów klas I-III. Dzieci z  klasy pierwszej, które przygotowały program artystyczny zaprosiły na swój występ dyrektora Zespołu Oświatowego pana Zbigniewa Werczyńskiego oraz rodziców, którzy chętnie i licznie przybyli.

W pierwszej części nasi najmłodsi uczniowie przedstawili inscenizację na temat ochrony przyrody w lesie. Następnie zaprezentowali bajkę pt.”Czerwony Kapturek.” Wspaniale wcielając się w rolę bohaterów bajki - przypomnieli wszystkim w jaki sposób należy segregować śmieci.Mali aktorzy przedstawienie uświetnili piosenkami o tematyce ekologicznej.

W drugiej części uczniowie klas II, IIIa i IIIb ubrani na zielono pięknie zaprezentowali  przygotowane przez siebie piosenki ekologiczne o naszej planecie Ziemi.

W ostatniej części nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.”Segregacja śmieci.” Wśród 47 prac komisja wyróżniła 19.Wyróżniono prace: (Adeli Knitter, Oliwiera Tusk, Stanisława Balcerka, Mateusza Wenta, Magdy Pstrong z klasay1), (Roberta Richert, Mai Miotk, Daniela Miotk, Dawida Wenta, Cezarego Ziemian z klasy 2),(Grzegorza Rekowskiego, Patrycji Gołuńskiej, Julii Dargacz, Michała Rymon-Lipińskiego, Moniki Szałajda z klasy 3a),( Mileny Dunajskiej, Nikoli Truszczyńskiej, Mileny Graczyk, Zuzanny Peek z klasy 3b). Autorzy wyróżnionych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczył dyrektor szkoły.

Dziękujemy Rodzicom uczniów klas I-III za ufundowanie nagród.(ib) <Galeria zdjęć>