Dzień Ziemi 2017

2017-05-03 19:47:28

W tym roku Dzień Ziemi w Gimnazjum Publicznym w Liniewie obchodzono nieco inaczej niż zwykle. Już w połowie marca ogłoszono konkurs na plakat i fraszkę związane z ochroną naszej planety, a przede wszystkim z zagrożeniem smogiem oraz bezmyślną wycinką drzew. Do 8 kwietnia wpłynęło wiele interesujących prac, które wyeksponowano na ściennych gazetkach.

Kolejnym przedsięwzięciem związanym z obchodami tegorocznego Dnia Ziemi był pieszy rajd po terenie naszej gminy. W sobotę 22 kwietnia 2017 r. na 17-kilometrowej trasie znalazło się blisko 30 uczniów naszego gimnazjum pod opieką p. Joanny i Wojciecha Figiel. Mimo chłodnej i wietrznej pogody wszyscy byli pod wrażeniem budzącej się do życia przyrody. W trakcie rajdu uczniowie określali stopień czystości powietrza metodą skali porostowej oraz pobrali próbki wody z jeziora w celu zbadania jego czystości.

Ostatnim elementem obchodów Dnia Ziemi był konkurs ekologiczny, który zorganizowano 28 kwietnia. Wzięło w nim udział 37 uczniów. Ich zadaniem było rozwiązanie przygotowanego dla nich testu. Rywalizacja była wyrównana a zwycięzcą okazał się uczeń klasy III a – Kacper Ronkowski, który uzyskał wynik 94% poprawnych odpowiedzi.

Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był w naszej szkole przez ponad miesiąc i mamy nadzieję, że przez pozostałe miesiące całego roku dalej będziemy pamiętać o konieczności troski o naszą Planetę. (jf) <Galeria zdjęć>