Laureaci matematycznych potyczek

2017-06-08 11:14:00

Pod koniec maja, jak co roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas 2-3. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów (15 osób z klasy 3A i 3B oraz 6 osób z klasy 2). Uczniowie zmagali się z nietypowymi matematycznymi zadaniami.

W środę, 7 maja nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu. Pierwsze miejsce w konkursie zajął uczeń klasy 3A Wojciech Chamier-Gliszczyński, otrzymując maksymalną liczbę punktów. Na drugim miejscu znalazły się jednocześnie trzy osoby: Zuzanna Peek   z klasy 3B, Patrycja Gołuńska z klasy 3A oraz Paweł Kotas z klasy 3B.

Wśród uczniów klasy 2 najlepszy okazał się Szymon Rymon-Lipiński, a tuż za nim równolegle dwie osoby: Maja Majewska i Kajetan Klonowski.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali z rąk dyrektora szkoły Pana Zbigniewa Werczyńskiego pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, za które dziękujemy Rodzicom (naszym sponsorom).

Jednocześnie podsumowano tegoroczną edycję Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał uczeń z klasy 3B – Michał Majkowski, który swoim wynikiem zasłużył na wyróżnienie. Organizator konkursu przewidział również nagrodę w postaci książki. (mf) <Galeria zdjęć>