Trzecioklasiści w EduParku

2017-06-20 13:49:32

9 czerwca 2017 r. uczniowie klas trzecich udali się z wizytą do EduParku - Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży, mieszczącego się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.  Najpierw podzieleni na kilkuosobowe grupy wzięli udział w warsztatach „Chemia w pigułce”. Na zajęciach przeprowadzili szereg eksperymentów i doświadczeń z użyciem doskonale znanych z kuchni i łazienki substancji. Młodzi naukowcy mieli okazję przekonać się, jak wielobarwne i niespodziewane efekty może przynieść zespołowe eksperymentowanie. Po warsztatach trzecioklasiści udali się do sali z wystawą interaktywną, gdzie do dyspozycji uczniów znajdowało się wiele stanowisk z pięciu dziedzin nauki.  Dzieci odkrywały tajemnice optyki, akustyki, mechaniki, środowiska.  Z dużym zapałem m.in. sprawdzały swój refleks, układały tułów anatomiczny człowieka, uczyły się rozpoznawać ślady zwierząt i odgłosy ptaków, a także obsługiwać mikroskop. Mali odkrywcy sprawdzali też jak działają odnawialne źródła energii i jak skrapla się woda. Zainteresowani mogli również poznać zasady działania lasera i pryzmatu i przekonać się, że nie zawsze można wierzyć w to, co widzimy. Te i wiele innych stanowisk doświadczalnych pozwoliły uczniom dowiedzieć się więcej o sobie i o otaczającym świecie. Wizyta w EduParku dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy Rodzicom trzecioklasistów za sfinansowanie naszej wyprawy, która jeszcze bardziej rozbudziła w dzieciach pasję do nauki oraz fascynację jej niezwykłością. (jd) <Galeria zdjęć>