Spotkanie z policjantem w kl. I-III-Bezpieczna droga do szkoły

2017-10-10 21:46:41

5 październik był nietypowym dniem dla uczniów klas 1-3.Gościliśmy w naszej szkole policjanta Komendy Powiatowej w Kościerzynie aspiranta Piotra Kwidzińskiego. W pierwszej części spotkania uczniowie klasy drugiej wykonali specjalne przedstawienie poświęcone zasadom bezpieczeństwa na drodze. W drugiej części policjant w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz przestrzegł najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

W końcowej części nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt.”Bezpieczna droga do szkoły.”, który cieszył się dużym powodzeniem. Uczniowie wykazali się pomysłowością, wyobraźnią i talentem plastycznym. Nagrody wręczył dyrektor Zespołu Oświatowego w Liniewie p. Zbigniew Werczyński oraz policjant- dyplomy i drobne upominki  dla wyróżnionych uczestników konkursu.

Wyróżnienie zdobyli następujący uczniowie: Michalina Graczyk, Nikodem Lorbiecki, Zuzanna Breska, Antoni Świeczkowski, Patrycja Biesik z klasy pierwszej; Stanisław Balcerek, Mateusz Wenta, Adela Knitter, Maja Stolc, Magdalena Pstrong z klasy drugiej; Szymon Rymon-Lipiński, Maja Miotk, Dawid Wenta, Cezary Ziemian, Lukasz Szultka z klasy trzeciej.

Dziękujemy Rodzicom klas I-III za ufundowanie nagród.(ib) <Galeria zdjęć>