Uroczyste ślubowanie pierwszaków

2017-10-15 08:01:35

Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

12 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej w Liniewie. Uczniowie klasy 1 ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Wychowawczyni klasy powitała gości przybyłych na uroczystość, a następnie „oddała głos” uczniom . Dzieci z klasy 2 i 3 jako pierwsze powitały swoich młodszych kolegów w szkolnych murach, zapewniając o swojej pomocy i opiece. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte w pierwszych dniach nauki w szkole. Po gromkich brawach, w odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach, kokardą na szyi pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, wiedza o Polsce, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej dyrektor szkoły Pan Zbigniew Werczyński przyjął dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy złożyli przyrzeczenie. Po ślubowaniu dyrektor za pomocą dużego ołówka dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.

Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Zorganizowali „słodki” poczęstunek.

Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. (mf) <Galeria zdjęć>