Jesienna surówka … czyli zdrowo i kolorowo

2017-10-25 20:50:35

Dnia 19 października klasa 2 podczas zajęć technicznych wykonała jesienną surówkę z warzyw i owoców dla uczniów klas I-III. Przypomniała sobie po raz kolejny zasady zdrowego odżywiania. Od samego rana w klasie zrobiło się kolorowo i zdrowo. Na stolikach pojawiły się marchewki, kapusta, ogórki, pietruszka, jabłka oraz inne potrzebne produkty. Po założeniu fartuszków i czapek kucharskich dzieci zabrały się do pracy. Z zapałem tarły i kroiły przygotowane warzywa i owoce. Do wspólnej miseczki wrzucały je łączyły i doprawiały. Efektem pracy była pełna miska surówki, którą dzieci wspólnie degustowały. Smakowała ona nie tylko uczniom z klasy II a także kolegom i koleżankom z klasy I i III. Dzieci z zajęć zapamiętały, że warzywa i owoce pełnią ważną rolę w żywieniu każdego człowieka. Zawierają cenne witaminy składniki  mineralne oraz błonnik pokarmowy. Wspólna praca sprawiła wszystkim wiele radości.

Uczniowie klasy drugiej z niecierpliwością czekają na kolejną lekcję kulinarną pełną witamin, która nastąpi 8 listopada podczas przygotowania wspólnego śniadania pod hasłem „Śniadanie daje moc”.(ib) <Galeria zdjęć>