Niezwykła indiańska przygoda klas I-II

2010-06-01 09:55:15

Dnia 25 maja uczniowie klasy I-II wybrali się na wycieczkę do WIOSKI INDIAŃSKIEJ do Drzewiny. Poznali historię i kulturę Indian oraz gry i zabawy dzikiego zachodu takie jak : kręciołki, wyścigi bizonów, jaszczurki. Mieli okazję wcielić się w małych Indian poprzez nadanie indiańskiego imienia oraz rytualne założenie pióropusza lub opaski. Zobaczyć Wielkiego Wodza Indian, który zachęcał do grania na instrumentach etnicznych oraz do poznania symboli indiańskich. Dużą radość dzieciom sprawiło strzelanie z łuku, pieczenie podpłomyków na ognisku,, wykonanie biżuterii oraz skoki na trampolinie. Z ogromnymi przeżyciami indiańskimi dzieci wracały do swoich domów . Przeżyta przygoda na pewno na długo zostanie w ich pamięci.