Bądź bezpieczny- wizyta policjantów w przedszkolu

2017-10-30 19:15:20

W miniony czwartek w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć panów policjantów.  Pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie...? Jak należy zachować się podczas spotkania z obcym psem, a także ćwiczyliśmy pozycję bezpieczną, która uchroni przed pogryzieniem. Nasze przedszkolaki posiadają także wiadomości i swoją wiedzą chętnie podzieliły się z policjantami. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Bardzo ciekawym doświadczeniem były także odciski dłoni na kartce, którą dzieci mogły zabrać do domu.

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. Na koniec panowie dali naszym przedszkolakom słodki upominek. My zaś w podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy  wręczyliśmy policjantom pamiątkowy dyplom. (it) <Galeria zdjęć>