Kaszubskie dyktando „Królewiónka je w pałacu

2017-11-08 09:11:33

W sobotę 04 listopada odbył się w Bojanie wojewódzki etap XVI Kaszubskiego Dyktanda. Udział brało 250 osób  w 8 kategoriach: I-III, IV-V, VI-VII, gimnazjum, szkoły średnie, dorośli, profesjonaliści oraz arcymistrzowie. ZO w Liniewie reprezentowały 4 osoby: Dominika Freitag z klasy V, Małgorzata Szałajda, Agnieszka Freda i Monika Jurczak z klasy III gimnazjum. Największe osiągnięcie zdobyła Dominika Freitag dostając się do II etapu dyktanda.

Uczestnicy dyktanda mieli możliwość uczestniczenia w innych konkursach przygotowanych przez organizatorów i wygrać rzeczowe a nawet pieniężne nagrody.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom bardzo dużo atrakcji, m.in.: 2 piękne przedstawienia, warsztaty plastyczne, kaszubskie karaoke, fotobudkę. Czas oczekiwań na wyniki dyktanda spłynął w miłej bezstresowej atmosferze.(ic) <Galeria zdjęć>