Biblioteka – „Baśniowy ambaras”

2017-11-27 13:41:33

21.11.2017r. uczniowie klasy IV a tj.: Baj – Małgorzata Żabińska, Baba Jaga – Patrycja Gołuńska, Zła Królowa – Ola Engler, Fantazja – Zuzia Zabrocka, woźna – Zuzia Słomińska, Jaś – Mania Morawiec, Małgosia – Monika Szałajda, krasnoludki: Oskar, Wojtek Jakub i Krzysiu oraz chórek: Monika, Nikola, Maja i Paulina przedstawili swoim kolegom i koleżankom z kl. I –VI spektakl pt.: ”Baśniowy ambaras”, gdzie pewne baśniowe postacie postanowiły opuścić swoją bajkę. Świat bez bajek!  To niemożliwe ! Młodzi aktorzy starali się przekonać młodych widzów: „Wyłącz szybko telewizor. Zgaś komputer. Wasi baśniowi przyjaciele na Was tutaj czekają i niespodzianki dla Was mają”. Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a nagrodą dla aktorów był nie tylko miły odbiór, lecz także gromkie brawa. Celem inscenizacji było zachęcenie uczniów do czytania i pokochania książek.

Impreza ta została też połączona z wręczeniem dyplomów i nagród dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Jestem w bajce” i „Z książką mi do twarzy”. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: klasa II: Szymon Barzowski, Mateusz Wenta, Nadia Justa, Stanisław Balcerek, Magda Pstrong,  Dominika Peek, Maja Sandelewska, Jakub Nierzwicki . Klasa III: Viviana Litwin, Szymon Rymon – Lipiński, Dawid WentaKlasa IV a: Karolina Barzowska, Małgorzata Żabińska, Michał Rymon – Lipiński. Klasa IV b: Zuzanna Peek i Julia Kacprzak z klasy V. Pozostali uczestnicy konkursów otrzymali słodkiego lizaka. Niespodziankę dla najlepszego czytelnika otrzymała  Marianna Morawiec z kl. IV a.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za ogromny wkład i zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki, do rozwijania swojej wyobraźni i fantazji z książką. (fw)  <Galeria zdjęć>