Turniej warcabowy klas I-III

2018-03-26 12:21:50

Warcaby to gra strategiczna, która jest doskonałym treningiem myślenia. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. Wzorem lat ubiegłych  8 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy klas 1-3 do którego przystąpiło 9 uczniów, którzy pomyślnie przeszli eliminacje klasowe ( Zuzanna Breska, Kevin Stiewe, Kamil Richert z klasy I; Jakub Nierzwicki, Fabian Richert, Stanisław Balcerek z klasy II; Cezary Ziemian, Blanka Gostomska, Łukasz Szultka z klasy III ) Wszyscy zawodnicy walczyli „każdy z każdym”. Celem Turnieju było rozwijanie zdolności i umiejętności  przestrzegania zasad i reguł, propagowanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego i integracja uczniów a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych, kształtowania umiejętności przeżywania sukcesów i porażek. Jednak najważniejszym celem było wyłonienie szkolnego mistrza .

Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców.

I  miejsce zdobył uczeń klasy II Jakub Nierzwicki

II miejsce zdobył uczeń klasy III Cezary Ziemian

III miejsce zdobył uczeń klasy II Fabian Richert

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki.

Gratulujemy!!!  Do zobaczenia za rok! (ib) <Galeria zdjęć>