Konkursu Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa"

2018-03-28 10:50:22

W piątek 16 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje Recytatorskiego Konkursu Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Utwory pisarzy kaszubskich prezentowało 30 uczestników. Jury w składzie: pani Lucyna Walińska, pani Felicja Wojewska i pani Ida Czaja wybrało laureatów oraz reprezentantów szkoły do eliminacji gminnych.

Werdyktem jury w kategorii I – III:

I miejsce otrzymała Viviana Litwin z klasy III,

natomiast wyróżnienia: Mateusz Wenta z klasy II, Patrycja Biesik z klasy I i Nikodem Lorbiecki z klasy I.

W kategorii IV – VI:

I miejsce przyznano Monice Szałajdzie

II miejsce – Zuzannie Słomińskiej

III miejsce – Małgorzacie Jurczak

wyróżnienie – Karolinie Klonowskiej

Eliminacje gminne odbędą się 27 kwietnia. Szkołę Podstawową w Liniewie reprezentować będą: Viviana Litwin, Monika Szałajda, Zuzanna Słomińska i Małgorzata Jurczak.

Ponadto: Mateusz Jurczak, Marta Koprek, Zuzanna Wolak, Martyna Drążek i Wiktoria Szmit z klasy VII oraz: Monika Jurczak i Małgorzata Szałajda z klasy III gimnazjum.

Gratulujemy wszystkim recytatorom. Naszym reprezentantom eliminacji gminnych życzymy jak największych sukcesów w dalszych etapach Konkursu.(ic) <Galeria zdjęć>