ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2018”

2018-05-21 19:41:21
Zdjęcie

21 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Liniewie po raz czwarty odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Najlepsi uczniowie klas IV–VI ze szkół podstawowych w Gminie Liniewo przybyli do naszej szkoły, by walczyć o tytuł „Mistrza Ortografii 2018”. Placówki zgłoszone do konkursu mogły wytypować po trzech swoich reprezentantów, którzy wcześniej przeszli eliminacje szkolne. Główne cele ortograficznych potyczek to doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, uwrażliwianie na piękno i poprawność języka ojczystego, a przede wszystkim integracja uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Wszystkich uczestników oraz komisję, złożoną z nauczycielek języka polskiego z poszczególnych szkół, przywitał dyrektor, p. Zbigniew Werczyński. Następnie uczniowie przystąpili do ortograficznego starcia, zmagając się z zawiłościami pisowni tekstu dyktanda pt. „Kochane wróbelki”. I jak zawsze emocji było sporo, a nadziei na zwycięstwo jeszcze więcej. W tym roku poziom umiejętności był wyjątkowo wysoki i wyrównany. Jury dopiero po drugiej dogrywce wyłoniło zwycięzców. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, notesy oraz długopisy, laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Liniewo.

1. miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii 2018” zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Sobisza w Wysinie – Oliwia Zielińska.

2. miejsce – Małgorzata Kalinowska ze Szkoły Podstawowej w Liniewie.

3. miejsce – Patrycja Krefta ze Szkoły Podstawowej w Liniewie.

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy! Dziękujemy również ich nauczycielkom za przygotowanie uczniów oraz pracy w konkursowym jury.

Zapraszamy za rok!  (wb) <Galeria zdjęć>

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier