„Rodnô Mòwa” - eliminacje powiatowe

2018-05-29 06:03:02

9 maja odbyły się w Kościerzynie eliminacje powiatowe Recytatorskiego Konkursu Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa". Naszą gminę reprezentowali: W kategorii grupa przedszkolna :  Oskar Klaszewski i Maja Kowalewska z SP w Głodowie, w kategorii klas I – III : Dominika Biesik i Roksana Trapp z SP w Głodowie, w kategorii klas IV – VI: Michał Mielewczyk z ZO w Garczynie i Małgorzata Jurczak z ZO w Liniewie, w kategorii klasaVII i gimnazjum: Monika Jurczak i Mateusz Jurczak z ZO w Liniewie.

Dominika Biesik z SP w Głodowie została laureatką etapu powiatowego i tym samym zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się w Chmielnie 26 i 27 maja.

Z naszej szkoły najlepiej zaprezentował się Mateusz Jurczak otrzymując wyróżnienie.(ic) <Galeria zdjęć>