SZKOLNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

2018-06-05 22:26:48

W środę 30 maja 2018 roku w naszej szkole odbyły się VI Szkolne Igrzyska Olimpijskie. Zdrowej rywalizacji oraz  sportowych emocji nie zabrakło. Igrzyska okazały się nie tylko świetną zabawą, która przyniosła moc wrażeń, ale też dobrą lekcją propagującą zdrowy styl życia oraz przybliżającą ogólnie pojętą ideę olimpizmu. Nie zapomniano o żadnej tradycji nowożytnych igrzysk. Była flaga, maskotka, hasło i hymn olimpijski. Zawodnicy i sędziowie złożyli sportowe ślubowanie, a Pan Dyrektor zapalił olimpijski znicz.

Po ceremonii otwarcia młodzi olimpijczycy zmierzyli się w siedmiu dyscyplinach. Biegali, skakali, rzucali oraz strzelali piłką do bramki, aby zdobyć jak największą liczbę punktów. Fajnie było obserwować ogromne zaangażowanie, zapał, determinację i chęć wygranej, które udzieliły się wszystkim zawodnikom. Jak przystało na poważną imprezę sportową, po zakończeniu konkurencji dla najlepszych były medale, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy i słodycze. Szkolne Igrzyska Olimpijskie zwieńczyła ceremonia zamknięcia. Zdjęto flagę, zgaszono znicz i nie zapomniano o wspólnym, pamiątkowym zdjęciu.

Radosna wrzawa szkolnych olimpijczyków oraz uśmiechnięte buzie były najlepszą nagrodą dla organizatorów. Zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i doping, a nauczycielom za opiekę , przygotowanie uczniów i przeprowadzenie konkurencji.

Wszystkim serdecznie gratulujemy ! (es) <Galeria zdjęć>