Konkursy przedmiotowe dla klas 2-3

2018-06-21 06:08:53

Pod koniec roku szkolnego odbyły się dwa konkursy przedmiotowe, które miały sprawdzić wiedzę i umiejętności najlepszych uczniów. Pierwszym z nich był Szkolny Konkurs Matematyczny, który odbył się 30 maja. Do konkursu przystąpiło 12 najlepszych matematyków z klasy 2 i 3, którzy zmagali się z nietypowymi, trudnymi zadaniami. Najlepiej poradzili sobie z nimi:

1. Kajetan Klonowski – klasa 3 (I miejsce)
  2. Szymon Rymon-Lipiński – klasa 3 (II miejsce)
  3. Florian Drewczyński – klasa 2 (III miejsce)

Natomiast  7 czerwca uczniowie z tych samych klas zmagali się z dyktandem. Tekst  pisany ze słuchu był najeżony różnymi pułapkami. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych, a także dużą czujnością.

Wśród trzynastu uczniów, którzy brali udział w ortograficznych zmaganiach najlepszymi okazały się

1. Maja Majewska z klasy 3 (I miejsce).
  2. Blanka Gostomska z klasy 3 (II miejsce)
  3. Aleksandra Madejak z klasy 3 (III miejsce)

Gratulujemy zwycięzcom!

Wszyscy uczestnicy obu konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody, które ufundowali rodzice (dziękujemy!). W przyszłym roku szkolnym zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursów. (pp,mf) <Galeria zdjęć>