Z wizytą w Gdańsku i na Westerplatte

2018-06-21 06:27:17

We wtorek, 19 czerwca uczniowie klas 1-3 odwiedzili stolicę naszego województwa. W trakcie wycieczki uczniowie przespacerowali się po Starym Mieście, obejrzeli jego główne zabytki, takie jak Zieloną Bramę, Długi Terg, Neptuna, Ratusz, Złotą Bramę, Zbrojownię i Bazylikę Mariacką. Przeszli także piękną ulicą Mariacką, na której można było podziwiać artystyczną pracę rzemieślników oraz tzw. rzygacze - ozdobne, kamienne zakończenia rynien dachowych mające kształt głowy lwa, smoka czy wilka.

Ponadto idąc wzdłuż Motławy zobaczyły zabytkowy, największy i najstarszy zachowany w Europie dźwig portowy – Żuraw oraz „Sołdek”- pierwszy statek zbudowany w Polsce po II wojnie światowej.

Kolejną atrakcją był rejs statkiem Galeon Lew, którym popłynęliśmy na półwysep Westerplatte. Tam zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy ogromnym 25-cio metrowym pomniku, upamiętniającym polskich obrońców wybrzeża z września 1939 roku. Dopełnieniem wycieczki były zakupy pamiątek oraz smaczne lody. W drodze powrotnej czekał na uczniów posiłek z niespodzianką w formie zabawki.

Dzieci pełne wrażeń wróciły bezpiecznie do domów. (mf) <Galeria zdjęć>