Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

2018-06-26 13:16:38

W piątek 22 czerwca br. nadeszła długo oczekiwana przez uczniów chwila. W tym dniu odbierali świadectwa promocji do następnych klas.

Dużo emocji było związane z ukończeniem szkoły. Absolwentom gimnazjum, jak zgodnie stwierdzili, czas upłynął bardzo szybko i nadeszła pora rozstania. Z nauczycielami, z koleżankami i kolegami ze swoich klas oraz młodszymi  uczniami. Podczas uroczystości, kiedy to uczniowie prezentowali sój pożegnalny program oraz kiedy dyrektor wręczał każdemu absolwentowi świadectwa ukończenia gimnazjum, nie obyło się bez łez trzecioklasistów.

Jak co roku uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z biało-czerwonym paskiem zostali nagrodzeni przez Radę Rodziców działającą przy szkole książkami ze stosowną dedykacją. Rada Pedagogiczna wybrała najlepszą absolwentkę gimnazjum, którą została Kaja Engler. Tradycyjnie nagrodę dla najlepszej absolwentki ufundował Wójt Gminy, który wręczył ją osobiście.

Równolegle odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla najmłodszych uczniów z klas I-III. I tu Rady klasowe ufundowały nagrody, tym razem dla wszystkich uczniów. Każdy z nich dostał pamiątkową książeczkę oraz stosowny dyplom.

Podczas obu uroczystości, uczniowie zaprezentowali programy artystyczne, jak zwykle stojące na bardzo wysokim poziomie (wszak gimnazjum kończyły zwyciężczynie prestiżowych konkursów wokalnych). Na zakończenie, dyrektor życzył absolwentom, aby spełniły się ich marzenia związane z wyborem szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkim zaś życzył słonecznych, pełnych uśmiechu i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu ....(zw) <Galeria zdjęć>