Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

2018-11-13 12:37:39

W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 8 listopada uczniowie klas 1-3 najpierw przygotowali, a później wspólnie spożywali zdrowe drugie śniadanie. W przygotowaniach wsparli ich rodzice. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, ozdobione nie tylko warzywami, ale i ziarenkami oraz kiełkami warzyw. Przypominały swoim wyglądem motyle, myszki, miśki i inne cuda. Były też owocowe i warzywne szaszłyki, przeróżne sałatki owocowe i inne niesamowicie zachęcające przekąski, jak łódki czy jeże z jajek. Wszystkie te działania poprzedzone zostały pogadankami na temat zdrowego stylu życia, w tym zdrowego odżywiania się oraz roli drugiego śniadania w ciągu dnia.

Tego dnia klasa 2 przedstawiła także swoim koleżankom i kolegom inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt.: „Na straganie”, gdzie dzieci wcieliły się w role znanych im warzyw.

Cała akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. (mf) <Galeria zdjęć>