Lekcja historii w klasach 1-3

2018-11-13 12:48:57

9 listopada 2018 roku  w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości na pamiątkę setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić  ten wyjątkowy  dla Nas Polaków dzień -  odbyła się również  uroczysta akademia dla klas I-III.

Uroczystość rozpoczął dyrektor Zespołu Oświatowego w Liniewie pan Zbigniew Werczyński, który powitał rodziców i zaproszonych gości oraz  zaprosił na montaż słowno-muzyczny przygotowany z tej okazji przez uczniów klasy drugiej i trzeciej. Utwory poetyckie wykonane przez naszych wychowanków podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborami. Ich uzupełnieniem były piękne,  patriotyczne utwory muzyczne między innymi „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko, wojenko”, „Serce w plecaku”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”.  Mali artyści zebrali więc zasłużone brawa od publiczności.

Po przedstawieniu pan dyrektor podziękował wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego „Moja Ojczyzna Polska”, do którego dzieci przystąpiły licznie i  z ogromnym zaangażowaniem. Podkreślił, iż prace te  stworzyły przepiękną dekorację patriotyczną. Następnie wręczono nagrody dla uczniów, którzy zdobyli wyróżnienia.

Zachwyt i ogromne zainteresowanie wśród dzieci wywołała wizyta gości specjalnych - żołnierzy z 33 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej z Gdyni. Major Jarosław Waliński opowiadał między innymi o pracy żołnierza, stopniach wojskowych, mundurze galowym, a także   prezentował żołnierzy w strojach bojowych oraz ekwipunek żołnierski. Nasi najmłodsi uczniowie mieli też  okazję zadawać żołnierzom  pytania, porozmawiać z kolegami przez radiostację, założyć hełm, a nawet przymierzyć strój kamuflażu. Na zakończenie uroczystości nasi goście specjalni obdarowali uczniów pamiątkami.

To była niezwykła lekcja historii i patriotyzmu w naszej szkole.(ib,mf) <Galeria zdjęć>