Powiatowe Dwa Ognie Usportowione

2018-12-05 11:35:23

Powiatowe igrzyska dzieci w Dwa Ognie Usportowione już za nami. We wtorek 4 grudnia 2018 r. rywalizowali ze sobą mistrzowie poszczególnych gmin i miasta naszego powiatu.

Dwa ognie to nowa dyscyplina sportowa włączona do rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego od 2016 roku, którą może uprawiać praktycznie każdy. W rozgrywkach mogą brać udział uczniowie z rocznika 2008 i młodsi.

Zespoły, które przystąpiły do rywalizacji zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej znalazły się reprezentacje: SP w Liniewie, SP w Karsinie, oraz SP w Nowej Karczmie. W drugiej zaś:, SP nr 6 w Kościerzynie, SP w Kaliskach oraz SP w Starej Kiszewie. W poszczególnych grupach rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Następnie zwycięzcy grup rozegrali między sobą mecze o miejsca I-II w końcowej klasyfikacji. Natomiast drużyny, które zajęły miejsce drugie w grupie rozegrały między sobą mecze o miejsca III-IV w końcowej klasyfikacji.

Nasze dziewczyny wygrały swoja grupę i w finale spotkali się z drużyną z Kalisk. Rywalizacja była bardzo wyrównana i na prowadzenie wysuwał się raz jeden raz drugi zespół. Na koniec lepsza okazała się nasza szkoła wygrywając jednym punktem 15:14.

Życzymy powodzenia dziewczynom w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbędą się w styczniu w Powiecie Chojnickim.

Klasyfikacja końcowa Powiatowych Igrzysk dziewcząt:

1. SP w Liniewie

2. SP w Kaliskach

3. SP w Nowej Karczmie

4. SP nr 6 w Kościerzynie

5. SP w Starej Kiszewie

6. SP w Karsinie

Skład zespołu: Milena Dunajska (kapitan), Zuzanna Dalecka, Blanka Gostomska, Milena Graczyk, Małgorzata Jurczak, Zuzanna Peek, Kornelia Richert, Nikola Truszczyńska.

Opiekun: Tomasz Gierszewski (tg) <Galeria zdjęć>