Konkurs Recytacji Poezji Polskiej

2019-03-09 07:55:15

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Konkursie Recytacji Poezji Polskiej, który odbył się 5 marca 2019 r. Młodzi artyści z każdej z klas I- VI przygotowali pod okiem swoich nauczycielek piękne recytacje utworów polskich poetów. Jury – jak co roku – miało niemały problem, by ocenić kunszt recytujących i wyłonić laureatów. Wszyscy mówcy otrzymali dyplomy, natomiast zwycięzcy również nagrody książkowe.

Kategoria dzieci z klas I – III

Michalina Graczyk kl. II

J. Brzechwa „Hipopotam”

Z. Stanecka „Komputerowe zasady” (fragm.)

Florian Drewczyński kl. III

J. Brzechwa „Kłamczucha”

A. Frączek „Miss stonoga”

Kategoria dzieci klas IV – VI

Kajetan Klonowski kl. IV

1. Mickiewicz „Komar niewielkie licho”

M. Strękowska- Zaręba „Okropny Maciuś łapie gulgakura” (fragm.)

Karolina Klonowska kl. VI

D. Wawiłow „Gdy będę dorosła”

D. Wawiłow „Wędrówka”

Zwycięzcy wzięli udział w gminnym etapie Konkursu Recytacji Poezji Polskiej, który odbył się 6 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. J. Sobisza w Wysinie. Uczennica klasy II, Michalina Graczyk, została laureatką w kategorii dzieci młodszych i tym samym będzie reprezentowała szkołę w etapie powiatowym konkursu. Natomiast Karolina Klonowska zajęła III miejsce w swojej kategorii.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za duchowe przeżycia i serdecznie gratulujemy laureatom! (wb) <Galeria zdjęć>