Wizyta w Radio – Kaszëbë

2019-03-25 10:03:53

W środę 13 marca odbyła się w ramach zajęć  z języka kaszubskiego ciekawa wycieczka. Pojechały na nią uczniowie z klas VI ze wszystkich szkół naszej gminy.  Celem wycieczki była wizyta w Radio – Kaszëbë.  W  pomieszczeniach radia, dzieci poznawały pracę redaktorów, mogły też pozdrowić rodzinę i kolegów ze szkoły. Ponieważ dopisywała pogoda , przeszliśmy się spacerkiem z Grabówka, gdzie znajduje się siedziba Radia – Kaszëbë aż do Kamiennej Góry. Tam czekała na nas kolejna atrakcja, jaką jest  przejażdżka kolejką linową , aby ze szczytu Kamiennej Góry podziwiać panoramę Gdyni.  Zwiedziliśmy także port a na koniec zjedliśmy smaczny posiłek w Riwierze -  największym gdyńskim centrum handlowym.

Wycieczka była wyjątkowym doświadczeniem także z tego względu, że stała się  okazją do poznania się i integracji młodzieży z naszej gminy.(ic) <Galeria zdjęć>